ChromaSport and Trophies United Counties League Results
Match DateHome ClubHgDAgAway ClubCom
Saturday 16 September      
Emirates F A Cup - Second Round Qualifying      
 Deeping Rangers2:4Kidderminster Harriers 
 Dereham Town1:2Boston Town 
       
Premier Division      
 Cogenhoe United1:4Leicester Nirvana 
 Daventry Town3:2Kirby Muxloe 
 Eynesbury Rovers6:5Harborough Town 
 Holbeach United2:1Wellingborough Whitworth 
 Newport Pagnell Town4:0Sleaford Town 
 Oadby Town1:1Northampton O N Chenecks 
 Peterborough Northern Star3:3Northampton Sileby Rangers 
 Rothwell Corinthians0:1Wisbech Town 
 St Andrews0:5Yaxley 
 Wellingborough Town4:6Desborough Town 
       
Division One      
 Blackstones9:0Oakham United 
 Bourne Town2:0Long Buckby AFC 
 Huntingdon Town0:1Raunds Town 
 Lutterworth Town1:2Potton United 
 Melton Town1:4Burton Park Wanderers 
 Pinchbeck United3:1Bugbrooke St Michaels 
 Rushden & Higham United3:2Harrowby United 
 Stewarts & Lloyds AFC1:2Lutterworth Athletic 
       
Reserves Division      
 Bugbrooke St Michaels2:1Eynesbury Rovers 
 Desborough Town5:1Stewarts & Lloyds AFC 
 Harborough Town3:2Cogenhoe United 
 Lutterworth Athletic1:3Olney Town 
 Northampton O N Chenecks7:1Bourne Town 
 Potton United2:5Peterborough Northern Star 
 Raunds Town1:1Oadby Town 
 Wellingborough Whitworth3:3Rothwell Corinthians 
 Yaxley2:0Irchester United 
       
Berks & Bucks Senior Trophy - Round One      
 Clean Slate0:3Newport Pagnell Town Res 
 Mursley United1:3Buckingham Town 
 Olney Town2:5Winslow United 
       
Midweek Results      
   Sunday 10 September   
   Buildbase FA Vase - First Round Qualifying   
 Baldock Town1:0Buckingham Town 
       
Tuesday 12 September      
       
League Cup - Round One      
 Thrapston Town1:4Desborough Town 
       
Premier Division      
 Oadby Town2:2St Andrews 
       
Division One      
 Burton Park Wanderers2:1Olney Town 
       
Reserves Division      
 Raunds Town0:1Harborough Town 
 Wellingborough Whitworth7:2Stewarts & Lloyds AFC 
 Yaxley2:0Peterborough Northern Star 
       
       
Premier Division      
 Northampton O N Chenecks0:1Kirby Muxloe 
 Sleaford Town1:2Peterborough Northern Star 
       
Division One      
 Blackstones2:5Pinchbeck United 
 Bugbrooke St Michaels1:2Lutterworth Athletic 
 Oakham United0:3Lutterworth Town 
 Rushden & Higham United0:1Raunds Town 
       
Reserves Division      
 Eynesbury Rovers1:4Newport Pagnell Town 
       
Friday 15 September      
Division One      
 Thrapston Town1:0Irchester United 
Long Buckby Afc